نرم محققان سال آینده اخبار علمی و آموزشی

نرم: محققان سال آینده اخبار علمی و آموزشی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اصولگرایان هم به ضرورت انجام اصلاحات اساسی پی بردند

رییس شاخه جوانان حزب ندای ایرانیان معتقداست: با اوضاع امروز کشور گروه‌های بسیاری از اصولگرایان نیز به این جمع بندی رسیده اند که جهت برون رفت از شرایط موجود، در

اصولگرایان هم به ضرورت انجام اصلاحات اساسی پی بردند

اصولگرایان هم به ضرورت انجام اصلاحات اساسی پی بردند

عبارات مهم : سیاسی

رییس شاخه جوانان حزب ندای ایرانیان معتقداست: با اوضاع امروز کشور گروه های بسیاری از اصولگرایان نیز به این جمع بندی رسیده اند که جهت برون رفت از شرایط موجود، در تمام ساحت ها و عرصه ها نیازمند اصلاحاتی اساسی هستیم .

سیدسبحان تقوی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: متأسفانه در سال های گذشته ما به سمتی رفته ایم که پرسشها حل نشده را تبدیل به معضلاتِ حل نشدنی کرده ایم. به نظر من دولت باید جهت حلّ معضلات و جبران کاستی ها، راهکارهای عملی ارائه کند؛ ولی این کافی نیست. دولتِ مستقر باید در عین حال که تصمیم و نظر بدنه ی کارشناسی و با تجربه و صاحب صلاحیت را مبنای عمل خود جهت برون رفت از تنگناها قرار می دهد؛ اولاً توان اقناع افکار عمومی در توجیه برنامه های خود را داشته باشد و ثانیاً بتواند شهروندان را جهت آنچه می گوید با خود همراه کند.

این فعال سیاسی گفت: این اقناع و این همراه سازی، مستلزم وجود رابطه ای دوسویه و مؤثر میان دولت مستقر و بدنه ی رأی دهندگان و حامیان است که متأسفانه از سال ٩٢ به ندرت شاهدِ آنیم. به عبارتی، دولت در برقراری ارتباطی مؤثر میان خود، مدیران و برنامه هایش با بدنه ی اجتماعی که تا روز انتخابات و تا پای صندوق رأی همراه مدیر این دولت بوده اند، ناموفق بوده هست. حسن روحانی و مشاورانش باید به این بیاندیشند که چه شد که از سویی ارتباط گیری آنها با حامیان دولت و همراه سازی بدنه ی حامی در آن ٤ سال اول موفق نبود و بدتر از آن، چه شد که حتی در لایه ی حامیان جدی تر دولت و مدیر جمهور که در ٤ سال اول تمام قد پای دولت ایستاده بودند نیز ریزش های گسترده رخ داده است؟

اصولگرایان هم به ضرورت انجام اصلاحات اساسی پی بردند

وی افزود: بر این باورم که با توجه به نابسامانی های موجود در اوضاع کشور، چنانچه دولت راهکارهای عملی جهت حل پرسشها ارائه کند و با استفاده صحیح از ظرفیت و توان خود در ارتباط با بدنه، همراه سازی را نیز به خوبی انجام دهد، سایر بخش های حاکمیت که از ابعاد نابسامانی های موجود به خوبی باخبرند، با دولت همراه شده است و یا دست کم در برابر فشار افکار عمومی مقاومت جانانه ای نمی کنند.

رئیس شاخه جوانان حزب ندای ایرانیان گفت: امروز با نسلی مواجهیم که اعتقاد به عبور از جریان های سیاسی کشور هست. نسلی که خودِ من نیز در میان ارزش تنفس می کنم. نسلی که تلاش گروه های سیاسی متفاوت را در پیشبرد اهداف و برنامه هایشان، بازی های سیاسی بی نتیجه می داند و در عین حال که میراث خوارِ ناخواسته ی بسیاری تلخی ها و گرفتاری های نظری و عملی بزرگترهای خود هست، در بازی هایی که پیش چشمش در جریان است همکاری داده نشده و لذا احساس تعلقی به بازی و بازیگران آن ندارد.

رییس شاخه جوانان حزب ندای ایرانیان معتقداست: با اوضاع امروز کشور گروه‌های بسیاری از اصولگرایان نیز به این جمع بندی رسیده اند که جهت برون رفت از شرایط موجود، در

وی ادامه داد: به اعتقاد من مدیری می تواند جهت امروز و فردای این کشور بافایده باشد که زبانش زبان زمانه است و اگر در جذب جوانان و افراد این نسل تلاشی نمی کند، لااقل آنها را گریزان هم نمی سازد. اگر دولتِ مستقر تدبیری می کرد و شرایطی را فراهم می آورد که فارغ از تعارفاتِ معمول و تشریفاتِ مرسوم، امکان حضور جدیِ جوانترها در مدیریت کشور ایجاد شود، چه بسا تا این اندازه شاهد رخوت و خمودی در فضای جوانانه ای که باید سرشار از نشاط و حرکت باشد نبودیم. متأسفانه فکر می کنم در این دولت، با وجود بعضی تلاش های پراکنده، ولی گام های جدی جهت وارد کردن جوانان ایرانی از حاشیه ی بازی به متن و شرکت دادنِ آنها در تصمیم گیری و اجرا برداشته نشد.

این فعال سابق دانشجویی گفت: در دولت های نهم و دهم نیز هرچند به گروه هایی خاص از جوانان میدان داده شد ولی نه تنها نتیجه های مثبتی به بار نیاورد که شوربختانه انجام غیراصولی و نادرست آن موجب شد تا از جوان گرایی تصویری کاریکاتوری و تجربه ای ناموفق در ذهن ها بماند و کار را در دوره های بعد نیز از آنچه است سخت تر کند؛ چراکه جوان گرایی آن سال ها نه مبتنی بر صلاحیت، مهارت و شایستگی، بلکه متکی بر ارادت پروری و اطاعت خواهی برد و موفقیت یک جوان در مدیریت و اجرا را نه توانمندی های وی، که نزدیکی او به فلان مدیر و قرار گرفتنش در مناسباتِ جاری قدرت رقم می زد.

وی افزود: به هرحال مردمی که سال ٩٦ و پیش از آن در سال ٩٢ به دکتر روحانی رأی داده اند، گذشته از وجهِ سلبی رأیشان که همان بیرون نیامدن نام کاندیدای طیف برابر از صندوق بود، علی القاعده بخشی از خواسته ها و مطالبات خود را جهت اصلاح اوضاع عمومی کشور و معیشت خود و خانواده هایشان در کنار گشایش های فرهنگی و اجتماعی، در شعارهای روحانی دیده و دنبال کرده اند و به همین علت نمی توان به آسانی از کنار آن خواسته ها گذشت. مدیران دولت باید در جهت تحقق همین وعده ها و اجرایی شدن برنامه-های دولت گام بردارند.

اصولگرایان هم به ضرورت انجام اصلاحات اساسی پی بردند

تقوی در آخر گفت: مسئله مهم اینجاست که این روزها سخنان پر آب و تاب مدیر جمهور حتی در میان مدیران دولتی نیز موجب حرکتی مؤثر نمی شود. علت این امر هم روشن هست. در سطح مدیران میانی و حتی در میان دولتمردان نزدیک به مدیر جمهور شاهد حضور افرادی هستیم که قرابتی با وعده های دیروز روحانی و حرف های امروز او ندارند؛ بعد نمی توان انتظار داشت بعد از یک صحبت و یا اعلام موضع از سوی مدیر جمهور، در بدنه ی مدیریتی کشور در استان ها و شهرهای کوچک و بزرگ اتفاقی درخور توجه صورت بگیرد.

رییس شاخه جوانان حزب ندای ایرانیان معتقداست: با اوضاع امروز کشور گروه‌های بسیاری از اصولگرایان نیز به این جمع بندی رسیده اند که جهت برون رفت از شرایط موجود، در

واژه های کلیدی: سیاسی | همراه | برنامه | برنامه | جوانان | حسن روحانی | اصولگرایان | دکتر روحانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs